Follow Me

Close

Явка на виборах у деяких дільницях перевищила 100%

Явка на виборах у деяких дільницях перевищила 100%

Черга людей до однієї з виборчих дільниць у Білорусі (ілюстративне фото) (Фото: REUTERS/Vasily Fedosenko)

Об этом сообщает Редакция news


На багатьох виборчих дільницях у Мінську утворилися величезні черги і серйозний ажіотаж. Незалежні спостерігачі заявляють про те, що на деяких із них явка вже перевищила 100%.

Про це вони розповіли виданню TUT.BY.

Ідеться дільниці для голосування № 21 і № 22, розташованих в будівлі гімназії № 43 на вулиці Казимировській.

За словами спостерігачів, у списках виборців сумарно значаться приблизно 5 800 осіб. За протоколами виборчих комісій, явка на достроковому голосуванні на них склала близько 2000 людей.

В основний день голосування, 9 серпня, станом на 17:30 до гімназії зайшли майже 3 800 виборців, а в черзі охочих проголосувати стоять кілька сотень осіб, і вона розтяглася приблизно на кілометр, огинаючи будинок.

Таким чином, явка вже повинна була перевищити 100%.

У виборчій комісії дільниці № 22 відмовилися це коментувати.

Спостерігачі кажуть, що в основному люди йдуть на дільницю № 22, а на дільниці № 21 чергу невелика — причина цього невідома.

Через велику кількість людей члени комісії не справлялися з потоком, і альтернативні спостерігачі, які вже закінчили свою зміну, вирішили залишитися, щоб допомогти розподілити виборців, які очікують: вони оголошували в черзі адреси для кожного з дільниць.

Читайте також:
Рубікон для Білорусі. Відомі українці та білоруси — про можливий результат виборів президента

Крім того, спостерігачі допомогли організувати і роботу комісії, запропонувавши її членам розподілити між собою адреси і викликати людей з коридору відповідно до них, аби кожен працівник був однаково зайнятий, а сам процес тривав швидше.

За словами спостерігачів, які проголосували люди скаржаться на велику кількість зіпсованих бюлетенів, які їм видають: деякі з мітками або крапками, деякі пошкоджені — їх замінюють тільки на вимогу виборців.

Також людям спочатку не дозволяли ставити дату в журналі, проте, коли обурення зросло, їм дозволили ставити дату в клітинку з підписом.

Черга біля гімназії № 43 не припиняє збільшуватися, і є сумніви, що за час, який залишився, всі люди встигнуть проголосувати.

Читайте також:
Тімоті Еш
Смутні часи в Мінську. До чого готується Лукашенко

Як зізнаються альтернативні спостерігачі, їх самих спочатку не пускали в приміщення для голосування, але через колосальне навантаження члени комісії вже не просять їх піти.

9 серпня в Білорусі проходить основний день голосування на виборах президента країни.

Чинний президент Олександр Лукашенко спробує переобратися на шостий термін. Конкуренцію Лукашенку, який керує країною з 1994 року (26 років), складуть чотири кандидати: дружина затриманого блогера Світлана Тихановська, опозиціонер Андрій Дмитрієв, бізнесмен Сергій Черечень і ексдепутат парламенту Анна Канопацька.

Виборча кампанія 2020 року в Білорусі виявилася напруженою для Лукашенка. У відповідь на потужний громадський рух за альтернативних кандидатів президент Білорусі розгорнув нову хвилю репресій, а силові органи — кампанію абсурдних арештів і затримань.

Белорусы против режима: люди хотят настоящих выборов, а Лукашенко — нет
Редактор: Катерина Денісова

Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/countries/vibori-v-bilorusi-na-deyakih-dilnicyah-kilkist-viborciv-perevishchila-100-vidsotkiv-ostanni-novini-50105117.html”