Follow Me

Close

Берлін надасть €10 мільйонів на відновлення Бейрута

Берлін надасть €10 мільйонів на відновлення Бейрута

Берлін надасть €10 мільйонів на відновлення Бейрута

Наслідки вибуху в Бейруті (Фото: REUTERS / Hannah McKay)

Об этом сообщает Устав


Німеччина вирішила надати 10 млн євро гуманітарної допомоги на відновлення столиці Лівану після руйнівного вибуху.

Про це заявив міністр закордонних справ ФРН Гайко Маас перед початком донорської конференції 9 серпня, передає Укрінформ.

«Люди в Бейруті чекають нашої допомоги. Сьогоднішня конференція донорів для допомоги Лівану є важливим сигналом, насамперед для тих, кого безпосередньо зачепила біда… і я дуже радий сьогодні проголосити про надання ще 10 мільйонів євро невідкладної допомоги», — заявив німецький міністр.

Він нагадав, що його країна з першого дня проявила солідарність у рамках міжнародних заходів з допомоги. Перша міжнародна гуманітарна допомога з боку Німеччина вже реалізовується в Бейруті. Зокрема, німецька команда технічної допомоги працює разом з місцевими рятувальниками над пошуком жертв. Німецький Червоний Хрест направив літак з необхідними засобами на суму 1,5 мільйона євро.

Читайте також:
  • «Три величезних літаки». Трамп заявив, що відправив допомогу в постраждалий від вибуху Бейрут
  • Вибух у Бейруті. Кабмін затвердив надання гуманітарної допомоги Лівану

Водночас, нагадав Маас, Ліван ще до цієї катастрофи стикався з багатьма викликами та терміново потребує необхідних реформ, без яких не може бути стабільності. За його словами, саме цього вимагають ліванці, тому особисті інтереси та старі конфлікти треба залишити позаду та почати опікуватися інтересами всього населення.

«Лише тоді, коли уряд візьме на себе відповідальність, діятиме прозоро та з’ясує причини вибуху, він знову матиме довіру людей», — сказав глава МЗС Німеччини. Міжнародні друзі та партнери мають допомогти закласти засади сильної правової держави, громадяни якої мають демократичні права та свободи, сказав Маас.

Читайте також:

Тиждень в об’єктиві. Наслідки вибуху в порту Бейрута в одному фото

Як повідомлялося, увечері 4 серпня в районі порту Бейрута пролунав потужний вибух.

Попередньо відомо, що в порту вибухнуло кілька тисяч тонн аміачної селітри (нітрат амонію), які зберігалися там із 2014 року. Митниця та Головне управління громадської безпеки Лівану неодноразово просили вивезти з порту Бейрута небезпечні вантажі, але безрезультатно.

За останніми даними, загинули 158 осіб, постраждали близько 6000.

В результаті руйнувань понад 300 000 жителів столиці Лівану залишилися без даху над головою. Губернатор Бейрута Марван Аббуда заявив, що збитки від вибуху в порту може досягти 15 мільярдів доларів.

Після вибуху в Бейруті тисячі ліванців вийшли на вулиці з антиурядовими протестами, під час яких постраждали понад 700 осіб.

Редактор: Софія Лазарова

Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/countries/vibuh-u-beyruti-naslidki-berlin-nadast-10-milyoniv-yevro-dopomogi-ostanni-novini-50105099.html”