Follow Me

Close

Сьогодні – Поливаний понеділок

Сьогодні – Поливаний понеділок

Поливаний понеділок — другий день Великодніх свят, понеділок після Великодня. Його називають обливаним, бо цього дня, за стародавнім звичаєм, поливання водою символізує духовне весняне очищення.  • 470x200
  • 470x200
  • 470_200

Поливаний понеділок відкриває Світлий (або Великодній) тиждень, де кожен день ще зі слов’янських часів мав свою назву: понеділок – поливаний, вівторок – купалища, середа – хороводниця, Навський четвер, п’ятниця – прощена, субота – хороводниці, неділя – поминальна.

Раніше в Поливаний понеділок обливали переважно незаміжніх дівчат – це робили їхні залицяльники як прояв своєї симпатії та прихованої любові. Облити водою жінку означало «очистити її», а незаміжню дівчину – «наділити ще більшою красою та здоров’ям».

Наші предки цього дня занурювалися у водойми, обливали домашніх тварин та цінні речі. Вони вірили, що такі ритуали принесуть багатство та удачу.

Загалом Поливаний понеділок у різних містах святкують по-своєму (і все-таки переважно у західних областях). Із часом це свято стало одним з найулюбленіших серед молоді. Так у Львові щороку на площі Ринок влаштовують загальноміське обливання: у певні години всі охочі можуть прийти до Ратуші та пообливатись досхочу. Але зазначимо, що це єдине місце у Львові, де обливання не вважається хуліганством.


Джерело статті: “https://portal.lviv.ua/news/2019/04/29/sogodni-polyvanyj-ponedilok”