Follow Me

Close

Вбивство Гандзюк: адвокати Мангера вимагають показати в суді головний доказ

Прокуратура чомусь не бажає долучати і досліджувати основний доказ, який фігурує у матеріалах справи. Тому ми розглядали питання про необхідність витребування судом цього основного доказу для того, щоби суд сам міг переконатися, що саме люди говорили під час допитів, які факти були повідомлені та яким чином це все відбувалося.


Про це заявив адвокат Мангера Костянтин Глоба під час включення із зали суду, яке транслював телеканал ZIK.


Як відомо, Шевченківський райсуд Києва прийняв рішення перенести обрання запобіжного заходу голові Херсонської облради Владиславу Мангеру, якого підозрюють в організації вбивства активістки Катерини Гандзюк, на завтра, 13 лютого.


Адвокат Мангера Дмитро Івченко пояснив, що сторона захисту просила перенести засідання, оскільки не встигла ознайомитися з усіма матеріалами справи.


«У матеріалах справи немає протоколів допиту. Є протокол на двох аркушах, де написано, що допитується певна особа, що її покази записані на диск. Потім підпис цієї особи. Більше нічого.


А прокуратура каже, що в цих показах ця особа назвала нашого клієнта замовником. Як стороні захисту перевірити, що саме сказала ця особа? Тобто вони не дають нам можливості подивитися, що сказали Павловський і Торбін. Нам просто сказали, що десь є диск із записом, повірте нам, що вони сказали, що це Мангер», – розповів Дмитро Івченко.


За словами адвоката Костянтина Глоби, є велике питання саме до прокуратури, чому вона не долучає основний доказ, який фігурує у матеріалах справи.


«Прокуратура чомусь не бажає долучати і не досліджувати цей доказ. В сторони захисту виникають побоювання, що під час допиту цих осіб були певні маніпуляції. Які – я не знаю.


Тому ми розглядали питання про необхідність витребування судом цього основного доказу для того, щоби суд сам міг переконатися, що саме люди говорили під час допитів, які факти були повідомлені та яким чином це все відбувалося», – додав адвокат Глоба.


Він підкреслив: якщо б матеріали справи були надані стороні захисту належним чином, якби сторона захисту мала можливість ознайомитися з цими матеріалами, питань би не було.


«А коли п’ятьом захисникам видається один примірник матеріалів, то за 4 години з цим документом просто неможливо ознайомитися. Неможливо і підготувати свою правову позицію нормальним чином», – зазначив адвокат Костянтин Глоба.


Нагадаймо, Генеральна прокуратура оголосила підозру в організації вбивства Катерини Гандзюк голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру.


Мангер призупинив членство у партії «Батьківщина» на час розслідування справи про вбивство херсонської активістки Гандзюк.Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/02/12/vbyvstvo_gandzyuk_advokaty_mangera_vymagayut_pokazaty_v_sudi_golovnyy_dokaz_1508501”